Int no. #213151
Active
Immediate purchase possible
XGO Dynamic
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 12:34 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | XGO |
| Category | Alcove |
| Model | Dynamic |
| Initial registration | 12/2014 |
| Mileage | 120.000 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 92 kW (125 PS) |
| Displacement in cm³ | 2299 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Parking aid | Camera |
| ESP | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
slight defects after hail damage on the hood or on 2 plastic parts.
Location
Austria, Innsbruck
Zip code: 6020
Distance:
... km
Int no. #213151
Active
Immediate purchase possible
XGO Dynamic
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 12:34 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.