Int no. #202277
Buying opportunity
Weinsberg Ti 700 MG
This auction has expired (Tue, 03/31/2026, 1:36 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Weinsberg |
| Category | Partially integrated |
| Series | Ti |
| Modell | 700 MG |
| Initial registration | 04/2012 |
| Mileage | 97.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.430 mm |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Very minor aluminum damage above the rear right garage door.
Damage
Location
Germany, Fluterschen
Zip code: 57610
Distance:
... km
Int no. #202277
Buying opportunity
Weinsberg Ti 700 MG
This auction has expired (Tue, 03/31/2026, 1:36 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.