Int no. #211569
Buying opportunity
Weinsberg Meteor 690MR
This auction has expired (Thu, 04/16/2026, 10:00 PM)
Availability: immediately
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Weinsberg |
| Category | Alcove |
| Series | Meteor |
| Modell | 690MR |
| Initial registration | 04/2002 |
| Mileage | 92.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 4.476 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Bayern - Schönsee
Zip code: 92539
Distance:
... km
Int no. #211569
Buying opportunity
Weinsberg Meteor 690MR
This auction has expired (Thu, 04/16/2026, 10:00 PM)
Availability: immediately
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.