Int no. #206040
Buying opportunity
Weinsberg CaraHome 700 DG
This auction has expired (Thu, 04/30/2026, 1:42 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Weinsberg |
| Category | Alcove |
| Series | CaraHome |
| Modell | 700 DG |
| Initial registration | 05/2018 |
| Mileage | 61.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 115 kW (156 PS) |
| Displacement in cm³ | 115 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.200 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | AUX connector, USB port, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
Awning had a storm Damage is repaired
Location
Germany, Bockenem
Zip code: 31167
Distance:
... km
Int no. #206040
Buying opportunity
Weinsberg CaraHome 700 DG
This auction has expired (Thu, 04/30/2026, 1:42 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.