Int no. #227249
Active
Weinsberg CaraCore 650 MEG
Loading ...
(Thu, 05/21/2026, 9:42 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Weinsberg |
| Category | Integrated |
| Series | CaraCore |
| Modell | 650 MEG |
| Initial registration | 01/2022 |
| Mileage | 26.700 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotatable driver seat | |
| Navigation system | |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Moisture stains Awning
Location
Germany, Hamburg
Zip code: 20539
Distance:
... km
Int no. #227249
Active
Weinsberg CaraCore 650 MEG
Loading ...
(Thu, 05/21/2026, 9:42 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.