Int no. #65035
Active
Weinsberg CaraCompact 600 MEG Pepper
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:34 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Weinsberg |
| Category | Partially integrated |
| Series | CaraCompact |
| Modell | 600 MEG Pepper |
| Initial registration | 07/2024 |
| Mileage | 5.600 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.750 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Südbrookmerland
Zip code: 26624
Distance:
... km
Int no. #65035
Active
Weinsberg CaraCompact 600 MEG Pepper
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:34 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.