Int no. #204010
Active
Immediate purchase possible
Weinsberg CaraCompact 600 MEG Pepper
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 11:59 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Weinsberg |
| Category | Partially integrated |
| Series | CaraCompact |
| Modell | 600 MEG Pepper |
| Initial registration | 05/2017 |
| Mileage | 97.000 km |
| Chassis | Peugeot |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 1997 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.740 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
Dent in the rear panel, motor cover defective.
Damage
Location
Germany, Frankenberg (Eder)
Zip code: 35066
Distance:
... km
Int no. #204010
Active
Immediate purchase possible
Weinsberg CaraCompact 600 MEG Pepper
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 11:59 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.