Int no. #217341
Renegotiation
Weinsberg CaraBus 600 DQ
Auction end: Thu, 04/30/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Weinsberg |
| Category | Box van |
| Series | CaraBus 600 |
| Modell | DQ |
| Initial registration | 05/2020 |
| Mileage | 81.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Kassel
Zip code: 34131
Distance:
... km
Int no. #217341
Renegotiation
Weinsberg CaraBus 600 DQ
Auction end: Thu, 04/30/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.