Int no. #223296
Active
Weinsberg CaraBus 540 MQ
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 3:03 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Weinsberg |
| Category | Box van |
| Series | CaraBus 540 |
| Modell | MQ |
| Model | CaraBus 540 MQ – Neuwertiger Campervan 165 PS - TOP |
| Initial registration | 11/2023 |
| Mileage | 8.546 km |
| Chassis | Peugeot |
| Engine power in kW | 120 kW (163 PS) |
| Displacement in cm³ | 1997 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Goosefeld
Zip code: 24340
Distance:
... km
Int no. #223296
Active
Weinsberg CaraBus 540 MQ
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 3:03 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.