Int no. #213492
Active
Immediate purchase possible
Volkswagen T4 Westfalia California Beach
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 10:16 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Volkswagen |
| Category | Box van |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | T4 Westfalia California Beach |
| Initial registration | 06/1997 |
| Mileage | 422.300 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 75 kW (102 PS) |
| Displacement in cm³ | 2461 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 43HRTS |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 2.800 kg |
| Length in mm | 4.789 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Arm leuning bestuurders stoel is doorgezakt. (makkelijk te repareren)
Huishoud accu is aan vervanging toe.
Distributor must be replaced within 2 years
Klepje van de stekker aansluiting buiten is afgebroken
Location
Netherlands, Nijmegen
Zip code: 6535 RZ
Distance:
... km
Int no. #213492
Active
Immediate purchase possible
Volkswagen T4 Westfalia California Beach
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 10:16 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.