Int no. #223387
Buying opportunity
Volkswagen T4 Camper
This auction has expired (Fri, 05/15/2026, 3:50 PM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Volkswagen |
| Category | Bus |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | T4 Camper |
| Initial registration | 03/1995 |
| Mileage | 280.000 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 57 kW (77 PS) |
| Displacement in cm³ | 2370 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 2.800 kg |
| Length in mm | 5.005 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio / CD |
General description
Known defects
Truma gas heater only runs on the high setting (Truma E2400)
Location
Germany, Büdingen
Zip code: 63654
Distance:
... km
Int no. #223387
Buying opportunity
Volkswagen T4 Camper
This auction has expired (Fri, 05/15/2026, 3:50 PM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.