Int no. #225839
Active
Immediate purchase possible
Volkswagen Grand California 680 4Motion
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 9:28 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Volkswagen |
| Category | Box van |
| Series | Grand California |
| Modell | 680 4Motion |
| Initial registration | 01/2024 |
| Mileage | 15.800 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 1968 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.200 kg |
| Length in mm | 6.800 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| All-wheel drive | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Self steering systems |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Electric seat adjustment | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Osnabrück
Zip code: 49078
Distance:
... km
Int no. #225839
Active
Immediate purchase possible
Volkswagen Grand California 680 4Motion
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 9:28 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.