Int no. #223853
Active
Immediate purchase possible
Volkswagen Grand California 680
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 9:18 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Volkswagen |
| Category | Box van |
| Series | Grand California |
| Modell | 680 |
| Initial registration | 03/2023 |
| Mileage | 34.000 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 1968 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.800 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Pleated blinds cannot be darkened. (Repair possible)
Location
Germany, Dortmund
Zip code: 44309
Distance:
... km
Int no. #223853
Active
Immediate purchase possible
Volkswagen Grand California 680
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 9:18 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.