Int no. #218913
Active
Immediate purchase possible
Volkswagen Grand California 600
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 10:32 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Volkswagen |
| Category | Box van |
| Series | Grand California |
| Modell | 600 |
| Initial registration | 08/2020 |
| Mileage | 25.000 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 1968 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Sound system |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
- Step works, is only slightly "warped", VW has looked at and repaired it and did not find it necessary to replace it
- Slight scratches on the bumper on the passenger side
Damage
Location
Germany, Deggendorf
Zip code: 94469
Distance:
... km
Int no. #218913
Active
Immediate purchase possible
Volkswagen Grand California 600
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 10:32 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.