Int no. #217764
Active
Volkswagen California Coast
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 9:28 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Volkswagen |
| Category | Bus |
| Series | California |
| Modell | Coast |
| Initial registration | 05/2021 |
| Mileage | 42.950 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 1968 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.000 kg |
| Length in mm | 4.904 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Gundelfingen
Zip code: 79194
Distance:
... km
Int no. #217764
Active
Volkswagen California Coast
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 9:28 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.