Int no. #222815
Active
TEC I Tec 650 G
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 1:40 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | TEC |
| Category | Integrated |
| Model | I Tec 650 G |
| Initial registration | 02/2013 |
| Mileage | 66.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 115 kW (156 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 6.810 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Lumbar support | |
| Particle filter |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Eigeltingen
Zip code: 78253
Distance:
... km
Int no. #222815
Active
TEC I Tec 650 G
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 1:40 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.