Int no. #213561
Active
Sunlight V 60 Adventure Edition
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 9:20 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Partially integrated |
| Series | V 60 |
| Modell | Adventure Edition |
| Initial registration | 02/2024 |
| Mileage | 32.500 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.950 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
the original seat covers, both front and rear, would have to be completely replaced (they are currently covered)
Scratches/cracks in the blackout blinds (in one heavily)
piezo igniter works, but sometimes not the first time
Black rubber seal of the rear door is scratched
Some signs of wear/marks in the interior, one next to the kitchen surface (see photo)
small dent at the bottom of the rear, due to reverse parking
Damage
Location
Germany, Hamburg
Zip code: 22419
Distance:
... km
Int no. #213561
Active
Sunlight V 60 Adventure Edition
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 9:20 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.