Int no. #208716
Buying opportunity
Sunlight V 60 Adventure Edition
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:48 AM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Partially integrated |
| Series | V 60 |
| Modell | Adventure Edition |
| Initial registration | 02/2024 |
| Mileage | 32.400 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.950 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
-Seat covers both front and rear would have to be completely replaced
-Scratches/cracks in the blackout blinds (in one strong)
-piezo igniter not reliable
-Black rubber seal on the rear door is scratched
-Some signs of wear/marks in the interior, one larger one next to the kitchen surface
-small, barely visible dent at the bottom of the rear, due to reverse parking
Damage
Location
Germany, Hamburg
Zip code: 22419
Distance:
... km
Int no. #208716
Buying opportunity
Sunlight V 60 Adventure Edition
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:48 AM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.