Int no. #225547
Renegotiation
Sunlight V 60
Auction end: Wed, 05/20/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Partially integrated |
| Series | V 60 |
| Modell | V 60 |
| Initial registration | 02/2025 |
| Mileage | 2.750 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| ESP | |
| ISOFIX | |
| Navigation system | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Sesslach
Zip code: 96145
Distance:
... km
Int no. #225547
Renegotiation
Sunlight V 60
Auction end: Wed, 05/20/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.