Int no. #133648
Active
Sunlight T 68 Adventure Edition
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 11:42 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Partially integrated |
| Series | T 68 |
| Modell | Adventure Edition |
| Initial registration | 07/2021 |
| Mileage | 101.707 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.396 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Signs of use
Small repaired defect in the floor in front of the refrigerator
Location
Germany, Wurster Nordseeküste
Zip code: 27639
Distance:
... km
Int no. #133648
Active
Sunlight T 68 Adventure Edition
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 11:42 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.