Int no. #224983
Active
Immediate purchase possible
Sunlight T 67 Adventure
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 9:30 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Partially integrated |
| Series | T 67 |
| Modell | Adventure |
| Initial registration | 05/2025 |
| Mileage | 12.900 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.029 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
I would like to mention transparently that there are 2 small defects on the motorhome.
1- There are 3 small cracks on the rear bumper, these are purely cosmetic and hardly noticeable. A repair or replacement of the bumper would be associated with manageable costs.
2- The surface of a wooden/chipboard panel has become slightly detached due to an adhesive. This is purely cosmetic and can easily be repaired or pasted over
Damage
Location
Luxembourg, Luxemburg
Zip code: 1513
Distance:
... km
Int no. #224983
Active
Immediate purchase possible
Sunlight T 67 Adventure
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 9:30 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.