Int no. #224154
Active
Immediate purchase possible
Sunlight Cliff 601 Adventure Edition
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 10:51 AM)
Availability: 31. Mai 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Box van |
| Series | Cliff 601 |
| Modell | Adventure Edition |
| Initial registration | 03/2022 |
| Mileage | 50.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Stone chip windshield outside field of vision
Damage
Location
Germany, Hohnstein
Zip code: 01848
Distance:
... km
Int no. #224154
Active
Immediate purchase possible
Sunlight Cliff 601 Adventure Edition
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 10:51 AM)
Availability: 31. Mai 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.