Int no. #219012
Active
Sunlight Cliff 601 Advance
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 2:45 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Box van |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | Cliff 601 Advance |
| Initial registration | 07/2023 |
| Mileage | 17.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.998 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Slight scratches on the left rear light and spoiler under the rear light,
Location
Germany, Altdorf
Zip code: 90518
Distance:
... km
Int no. #219012
Active
Sunlight Cliff 601 Advance
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 2:45 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.