Int no. #218761
Renegotiation
Sunlight Cliff 600 XV
Auction end: Thu, 04/30/2026, 12:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Box van |
| Series | Cliff 600 |
| Modell | XV |
| Initial registration | 05/2020 |
| Mileage | 54.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Small scratches present.
Awning arm slightly bent on one side.
Table in dinette has a small dent.
Damage
Location
Germany, Penzberg
Zip code: 82377
Distance:
... km
Int no. #218761
Renegotiation
Sunlight Cliff 600 XV
Auction end: Thu, 04/30/2026, 12:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.