Int no. #227241
Active
Sunlight Cliff 600 Adventure Edition
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 1:06 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Box van |
| Series | Cliff 600 |
| Modell | Adventure Edition |
| Initial registration | 05/2023 |
| Mileage | 78.200 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.999 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Alarm system | |
| On-board computer | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
- The two rear windows are slightly scratched (were cleaned once with snow, which led to the scratches)
- The temperature display has been spinning from time to time for a few weeks
- The blinker glass on the left exterior mirror is cracked
- The entry aid can no longer be extended since the end of 2024
Location
Germany, München
Zip code: 81373
Distance:
... km
Int no. #227241
Active
Sunlight Cliff 600 Adventure Edition
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 1:06 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.