Int no. #225736
Renegotiation
Sunlight Cliff 540
Auction end: Mon, 05/18/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Box van |
| Series | Cliff 540 |
| Modell | Cliff 540 |
| Initial registration | 04/2018 |
| Mileage | 43.654 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 109 kW (148 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.300 kg |
| Length in mm | 5.413 mm |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front |
General description
Known defects
Small dents at the top rear of the vehicle - see pictures. One hub cap is missing.
Damage
Location
Germany, Brücken-Hackpfüffel
Zip code: 06528
Distance:
... km
Int no. #225736
Renegotiation
Sunlight Cliff 540
Auction end: Mon, 05/18/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.