Int no. #219724
Active
Sunlight A 72
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:54 PM)
Availability: 15. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sunlight |
| Category | Alcove |
| Series | A |
| Modell | 72 |
| Initial registration | 08/2021 |
| Mileage | 33.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.200 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
We had an accident on the outside left of the alcove. We scraped along the top of a steel beam on the ferry. It was a long scratch, but the alcove wasn't torn open or anything. We had it repaired. There are cracks in the surface of the galley and the folding dining table (where the rear belt seats are). The blinker glass is missing at the top left rear. Rear bumper was damaged, has been repaired, but is still visible.
Location
Germany, München
Zip code: 81679
Distance:
... km
Int no. #219724
Active
Sunlight A 72
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:54 PM)
Availability: 15. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.