Int no. #224068
Active
Sun Living A60SP Extra
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 3:53 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Sun Living |
| Category | Alcove |
| Model | A60SP Extra |
| Initial registration | 06/2021 |
| Mileage | 30.500 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Alarm system | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Two LED spotlights have broken off. One above the dining table and one in the bed above. These are mounted on an electric rail and can be easily replaced. They are still functional and in use.
Location
Germany, Hamburg
Zip code: 22549
Distance:
... km
Int no. #224068
Active
Sun Living A60SP Extra
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 3:53 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.