Int no. #218255
Active
Roller Team Zefiro 277 M
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 3:42 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Alcove |
| Series | Zefiro |
| Modell | 277 M |
| Initial registration | 03/2016 |
| Mileage | 68.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 7 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Particle filter | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Satellite TV without function
Awning jams when retracting
Scratches in the paint
Door lock provisionally repaired after break-in
Location
Germany, Lankau
Zip code: 23881
Distance:
... km
Int no. #218255
Active
Roller Team Zefiro 277 M
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 3:42 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.