Int no. #212254
Active
Immediate purchase possible
Roller Team Zefiro 266TL
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 9:30 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Zefiro |
| Model | 266TL |
| Initial registration | 02/2022 |
| Mileage | 33.450 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.450 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, Sound system, AUX connector, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Minor optical damage to rear bumper on driver's side, 2 dents on the passenger side in the rear area next to the garage door, front bumper different color on the right and left next to the license plate. Color right and left next to the license plate
Location
Germany, Steinbach-Hallenberg
Zip code: 98587
Distance:
... km
Int no. #212254
Active
Immediate purchase possible
Roller Team Zefiro 266TL
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 9:30 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.