Int no. #218613
Active
Roller Team Zefiro
Loading ...
(Wed, 04/29/2026, 3:00 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Zefiro |
| Modell | Unbekannt |
| Initial registration | 08/2025 |
| Mileage | 6.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 114 kW (155 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, Apple CarPlay |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
The rear bumper is broken and would have to be replaced, but it is fixed in such a way that replacement is not absolutely necessary. The bumper alone costs €900 from the manufacturer. I personally wouldn't replace it without working time, because it could be damaged again and then the entire bumper would have to be replaced. Otherwise, there is no accident damage or damage to the vehicle. The vehicle is still under warranty until August next year and has defects that are still present. The following will be removed under warranty
Damage
Location
Germany, Litzendorf
Zip code: 96123
Distance:
... km
Int no. #218613
Active
Roller Team Zefiro
Loading ...
(Wed, 04/29/2026, 3:00 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.