Int no. #228941
Active
Immediate purchase possible
Roller Team Sirio 592
Loading ...
(Wed, 05/27/2026, 9:39 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Alcove |
| Series | Sirio |
| Modell | 592 |
| Initial registration | 08/2007 |
| Mileage | 60.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 81 kW (110 PS) |
| Displacement in cm³ | 2198 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.180 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Rinteln
Zip code: 31737
Distance:
... km
Int no. #228941
Active
Immediate purchase possible
Roller Team Sirio 592
Loading ...
(Wed, 05/27/2026, 9:39 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.