Int no. #218200
Buying opportunity
Roller Team Kronos 287 P
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:36 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Kronos |
| Modell | 287 P |
| Initial registration | 03/2023 |
| Mileage | 25.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 7.450 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Michelau
Zip code: 97513
Distance:
... km
Int no. #218200
Buying opportunity
Roller Team Kronos 287 P
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:36 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.