Int no. #224220
Active
Roller Team Kronos 284 TL
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 9:41 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Kronos |
| Modell | 284 TL |
| Initial registration | 01/2022 |
| Mileage | 20.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.450 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Hünfeld
Zip code: 36088
Distance:
... km
Int no. #224220
Active
Roller Team Kronos 284 TL
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 9:41 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.