Int no. #219790
Active
Roller Team Kronos 274 TL
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:03 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Kronos |
| Modell | 274 TL |
| Initial registration | 10/2024 |
| Mileage | 12.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 7.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Gensingen
Zip code: 55457
Distance:
... km
Int no. #219790
Active
Roller Team Kronos 274 TL
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:03 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.