Int no. #227959
Active
Immediate purchase possible
Roller Team Kronos 267 TL
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:45 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Kronos |
| Modell | 267 TL |
| Initial registration | 11/2025 |
| Mileage | 5.500 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Jüchen
Zip code: 41363
Distance:
... km
Int no. #227959
Active
Immediate purchase possible
Roller Team Kronos 267 TL
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:45 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.