Int no. #191864
Active
Immediate purchase possible
Roller Team Kronos
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 12:41 PM)
Availability: 21. Mai 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Kronos |
| Modell | Unbekannt |
| Initial registration | 11/2020 |
| Mileage | 43.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.999 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Vaihingen
Zip code: 71665
Distance:
... km
Int no. #191864
Active
Immediate purchase possible
Roller Team Kronos
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 12:41 PM)
Availability: 21. Mai 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.