Int no. #116227
Inactive
Roller Team Granduca Garage P
Auction end: Mon, 07/07/2025, 12:39 PM
Availability: immediately
:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Granduca |
| Modell | Garage P |
| Initial registration | 08/2009 |
| Mileage | 75.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 116 kW (158 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.440 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
Small quirks. I'm varnish
Damage
Location
Germany, Stetten
Zip code: 87778
Distance:
... km
Int no. #116227
Inactive
Roller Team Granduca Garage P
Auction end: Mon, 07/07/2025, 12:39 PM
Availability: immediately
:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.