Int no. #207166
Active
Roller Team Granduca Garage
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 1:15 PM)
Availability: 29. Juni 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Alcove |
| Series | Granduca |
| Modell | Garage |
| Initial registration | 09/2009 |
| Mileage | 62.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 300 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.150 kg |
| Length in mm | 7.360 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Corner part of the rear left bumper slightly damaged, small dent in the driver's door, overhead locker locking mechanism above side seat no longer present, replaced by another locking mechanism, naturally slight signs of use
Damage
Location
Germany, München
Zip code: 80997
Distance:
... km
Int no. #207166
Active
Roller Team Granduca Garage
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 1:15 PM)
Availability: 29. Juni 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.