Int no. #224253
Buying opportunity
Roller Team Fiat
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:20 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Partially integrated |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | Fiat |
| Initial registration | 03/2011 |
| Mileage | 151.601 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 3klh32 |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.380 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| ESP | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Zevenbergen
Zip code: 4762 AS
Distance:
... km
Int no. #224253
Buying opportunity
Roller Team Fiat
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:20 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.