Int no. #210447
Ended
Roller Team Autoroller 7
Auction end: Thu, 05/07/2026, 4:05 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Roller Team |
| Category | Alcove |
| Series | Autoroller |
| Modell | 7 |
| Initial registration | 03/2004 |
| Mileage | 94.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 81 kW (110 PS) |
| Displacement in cm³ | 2286 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Parking aid | Camera |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, USB port, Bluetooth |
General description
Known defects
Ijskast werkt op 12v en walstroom maar niet op gas
Location
Belgium, Schoten
Zip code: 2900
Distance:
... km
Int no. #210447
Ended
Roller Team Autoroller 7
Auction end: Thu, 05/07/2026, 4:05 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.