Int no. #224008
Active
Immediate purchase possible
Robeta Dyonisus
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 9:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Robeta |
| Category | Box van |
| Model | Dyonisus |
| Initial registration | 06/2020 |
| Mileage | 69.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 121 kW (165 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.413 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Air conditioning compressor defective
Timing belt change after 6 years according to manufacturer
Interior shower is disconnected - can be undone at any time
Location
Germany, Efringen-Kirchen
Zip code: 79588
Distance:
... km
Int no. #224008
Active
Immediate purchase possible
Robeta Dyonisus
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 9:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.