Int no. #224603
Active
Robel-Mobil TG 630 FB
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 9:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Robel-Mobil |
| Category | Partially integrated |
| Model | TG 630 FB |
| Initial registration | 04/2002 |
| Mileage | 94.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 105 kW (143 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.300 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Buseck
Zip code: 35418
Distance:
... km
Int no. #224603
Active
Robel-Mobil TG 630 FB
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 9:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.