Int no. #218176
Active
Robel-Mobil K 650 HLB
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:17 PM)
Availability: 25. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Robel-Mobil |
| Category | Alcove |
| Model | K 650 HLB |
| Initial registration | 02/2020 |
| Mileage | 42.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 140 kW (190 PS) |
| Displacement in cm³ | 2987 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 5.700 kg |
| Length in mm | 6.500 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Seestermühe
Zip code: 25371
Distance:
... km
Int no. #218176
Active
Robel-Mobil K 650 HLB
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:17 PM)
Availability: 25. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.