Int no. #223691
Active
Immediate purchase possible
Rimor Unico
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 3:43 PM)
Availability: 30. Juni 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Rimor |
| Category | Alcove |
| Model | Unico |
| Initial registration | 07/1996 |
| Mileage | 157.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 88 kW (120 PS) |
| Displacement in cm³ | 2496 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.210 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
General description
Known defects
Repaired water damage or repaired outer skin
Location
Germany, Ispringen
Zip code: 75228
Distance:
... km
Int no. #223691
Active
Immediate purchase possible
Rimor Unico
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 3:43 PM)
Availability: 30. Juni 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.