Int no. #220379
Active
Immediate purchase possible
Rimor Teilintegriert
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 12:25 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Rimor |
| Category | Partially integrated |
| Model | Teilintegriert |
| Initial registration | 08/2013 |
| Mileage | 58.500 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 2299 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 4.250 kg |
| Length in mm | 7.850 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Light sensor | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port |
| Cruise control |
General description
Known defects
Expertly repaired accident damage at the front (invoices available)
Ornamental in the rear somewhat damaged
Location
Germany, Schüttorf
Zip code: 48465
Distance:
... km
Int no. #220379
Active
Immediate purchase possible
Rimor Teilintegriert
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 12:25 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.