Int no. #227905
Active
Rimor Europeo 5
Loading ...
(Sat, 05/23/2026, 9:18 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Rimor |
| Category | Alcove |
| Model | Europeo 5 |
| Initial registration | 07/2011 |
| Mileage | 131.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.153 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Rear bumper damaged, scratch on rear driver's side, dent on rear
Damage
Location
Germany, Borna
Zip code: 04552
Distance:
... km
Int no. #227905
Active
Rimor Europeo 5
Loading ...
(Sat, 05/23/2026, 9:18 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.