Int no. #217998
Buying opportunity
Rimor 607
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:38 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Rimor |
| Category | Alcove |
| Model | 607 |
| Initial registration | 04/1994 |
| Mileage | 180.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 59 kW (80 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | HVLT75 |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Parking aid | Camera |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth |
General description
Known defects
1 knipperlicht hoog achter mist
beetje schade achterkant bumper, zit vast geplakt
Bijrijders deur wat roest plekjes
Warm water/gas tile does not work
Damage
Location
Netherlands, Reeuwijk
Zip code: 2811
Distance:
... km
Int no. #217998
Buying opportunity
Rimor 607
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:38 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.