Int no. #223658
Active
Pössl Summit Shine 540
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:22 PM)
Availability: 15. Juni 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | Summit Shine |
| Modell | 540 |
| Initial registration | 10/2022 |
| Mileage | 25.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 121 kW (165 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.400 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Load compartment scratched and dirty
Location
Germany, Steffenberg
Zip code: 35239
Distance:
... km
Int no. #223658
Active
Pössl Summit Shine 540
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:22 PM)
Availability: 15. Juni 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.