Int no. #209916
Active
Immediate purchase possible
Pössl Roadstar 600 L
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 11:02 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | Roadstar |
| Modell | 600 L |
| Initial registration | 04/2022 |
| Mileage | 44.600 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 121 kW (165 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.499 kg |
| Length in mm | 5.998 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | AUX connector, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
The cover of the external socket is torn, otherwise I am not aware of any defects
Damage
Location
Germany, Wiesbaden
Zip code: 65205
Distance:
... km
Int no. #209916
Active
Immediate purchase possible
Pössl Roadstar 600 L
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 11:02 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.